Strona sprzedaży biletów na Grand Prix Formuły 1 na Węgrzech
Jeszcze 281 dni do F1 Grand Prix na Węgrzech 2022 Deutsch Deutsch | English English | Suomi Suomi | Polski Polski | Magyar Magyar

 Wyniki 2018 Raport


Ogólne:


Całość

Dzień wyścigu:Raport

Raport


Lewis Hamilton wygrywa wyścig. Drugi Sebastian Vettel, trzeci Kimi Raikkonen

Po niesamowitych kwalifikacjach niespodziewanie dwa Mercedesy na czele.
Tuż za Mercedesami, dwa Ferrari. Faworyzowane przez układ toru Red Bulle bardzo daleko z tyłu.

Po deszczowych kwalifikacjach niedziela na Hungaroring słoneczna, co działa na korzyść Ferrari i Red Bulla. Cała stawka może wybrać dowolnie mieszanki opon, więc oczekujemy różnych strategii.

Większych zmian w porównaniu z tabelą kwalifikacyjną nie mamy. Jedynym relegowanym kierowcą jest Lance Stroll, który po wymianie przedniego skrzydła wystartuje z alei serwisowej.

Kierowcy już ustawieni na swoich polach startowych.
Gasną światła!!
Kapitalny start Mercedesów. Hamilton przed Bottasem, za nimi Vettel, który wyprzedził Raikkonena. Max Verstappen wyprzedził dwóch kierowców i podąża za pierwszą czwórką.

Ricciardo spadł o cztery pozycje i jest szesnasty. LeClerc odpada już na początku wyścigu. Monakijczyk poturbowany w walce z kierowcami Force India i ostatecznie Perez dokonał dzieła, kończąc wyścig młodego kierowcy Saubera.

Na czele stawki Hamilton z przewagą ponad 3.5 sekundy nad drugim Bottasem.

Niesamowicie pechowy weekend dla Red Bulla. Najpierw okropne kwalifikacje Daniela, a teraz Max zgłasza brak mocy i w efekcie kończy wyścig w akompaniamencie mnóstwa wulgaryzmów wyrzuconych przez radio w kierunku zespołu, swojego auta i silnika Renault.

Ricciardo tymczasem w ostrej walce z Alonso o P11. Australijczyk wychodzi zwycięsko i ma przed sobą Grosjeana.

Katastrofalne niedopatrzenie w Ferrari. Kimi Raikkonen został powiadomiony, że nie ma podłączonego przewodu z napojem i będzie musiał jechać bez możliwości uzupełnienia płynów.

Daniel już na P9, a Christian Horner poinformował, że awarii w aucie uległ system MGU-K.

Jako pierwszy do swoich mechaników zjechał Kimi Raikkonen. Po wymianie opon wyjechał przed Sainzem na P6. Okrążenie po Kimim zjechał Valtteri Bottas - po powrocie P4.

Bottas uporał się szybko z Gasly'm i jest na trzecim stopniu podium.

Ricciardo kolejny raz atakuje Kevina Magnussena - tym razem skutecznie i jest już za piątym Gaslym, który przegrał walkę z Kimim Raikkonenem.

Lider wyścigu, Lewis Hamilton, zjechał do mechaników. Brytyjczyk spadł za Vettela, ale Sebastian niedługo także odwiedzi swoich mechaników.

Raikkonen już blisko Bottasa.
A w boksach kłopoty ze zmianą kół u Kevina Magnussena, Kierowca stracił mnóstwo czasu i spadł na P9.

Pierwszy Vettel ma dziewięć sekund przewaginad Hamiltonem, a cała pierwsza piatka oscyluje w granicy 25 sekund.

Sebastian Vettel w końcu zjechał na zmianę opon. Kierowca spadł za Hamiltona i Bottasa, ale do Fina ma naprawdę niewielką stratę. Coś nie zadziałało przy wymianie kół i w efekcie pit-stop Niemca trwał ponad cztery sekundy.

Bottas broni się przed atakami Vettela. Korzysta na tym Hamilton, a i czwarty Ricciardo stara się dogonić walczących kierowców. Daniel w końcu w boksach, wyjeżdża za Raikkonenem.

Stoffel Vandoorne kończy swój wyścig, wywołując przy okazji VSC.
Neutralizacja może być czynnikiem zwrotnym i błogosławieństwem dla Vettela, który od długiego czasu nie może dopaść Bottasa.
A w aucie Vandoorne'a zawiodła skrzynia biegów. Belg nie miał nawet szans dotoczyć się do boksów.

15 okrążeń do końca. Vettel nie rezygnuje z prób wyprzedzenia Bottasa. Różnica między nimi to około pół sekundy. Dodatkowo Valtteri zgłasza, że nie ma już opon - to nie powinno długo potrwać.

Bottas heroicznie broni się przed Vettelem. Hamilton ma już niemal pewne zwycięstwo, także Ricciardo powyżej P5 już nie wskoczy.
Pytanie jak długo Valtteri da radę bronić się na zużytych oponach.
Jeśli straci pozycję na rzecz Sebastiana, to niemal pewne jest, ze i Kimi wyprzedzi swojego rodaka.

Vettel wyprzedza Bottasa, który zahaczył przednim skrzydłem o tył Niemca - zniszczone przednie skrzydło i spadł na P4, którą to pozycję chyba także straci, bo Daniel Ricciardo jest bardzo blisko i jest dużo szybszy.

Sebastian Vettel goni teraz Lewisa Hamiltona. Kierowca został również poinformowany, ze jego Ferrari nie uległo uszkodzeniom.

Daniel Ricciardo próbował dwukrotnie wyprzedzić Bottasa, ale zbyt mocna i bez pomysłu. Przez ten głupi manewr Australijczyk uszkodził auto i stracił szanse na walkę o wyższe pozycje.

Sędziowie poinformowali, że po wyścigu wezmą pod lupę incydenty pomiędzy Bottasem i Vettelem, oraz Bottasem i Ricciardo [EDIT: incydent pomiędzy Bottasem, a Vettelem nie będzie jednak przedmiotem dalszego śledztwa składu sędziowskiego]. Dodatkowo Fin został poinformowany przez radio, że musi oddać pozycję Danielowi.Żródło: f1zone.pl


Inne lata:


86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Wyniki z
Z powrotem na poczštek strony