Strona sprzedaży biletów na Grand Prix Formuły 1 na Węgrzech
Deutsch Deutsch | English English | Suomi Suomi | Polski Polski | Magyar Magyar

 Wyniki 2019 Raport


Ogólne:


Całość

Dzień wyścigu:Raport

Raport


Lewis Hamilton wygrał niedzielny wyścig na torze Hungaroring!

Walka Hamiltona i Verstappena o zwycięstwo była bez wątpienia jednym z mocniejszych punktów tego Grand Prix.

Z pierwszej linii do niedzielnego wyścigu o GP Węgier wystartowali Max Verstappen, obok którego ustawił się Valtteri Bottas. Za plecami zawodnika Red Bulla ustawił się panujący mistrz świata, Lewis Hamilton i Charles Leclerc z Ferrari. Trzeci rząd to już Sebastian Vettel i Pierre Gasly. Z piętnastego pola ruszył George Russell z Williamsa, z dziewiętnastego Robert Kubica. Z ostatniej pozycji Daniel Ricciardo, to efekt kary za wymianę silnika.

Start wygrał Verstappen. W walce o pozycje Bottas i Hamilton zaliczyli małą kolizję, która uszkodziła przednie skrzydło w bolidzie Fina. Valtteri stracił trzy pozycje. Na wymianę skrzydła i opon zjechał dopiero na szóstym okrążeniu i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Po 15 okrążeniach Nico Hulkenberg zgłosił zespołowi brak mocy na prostych. Tuż za plecami zawodnika Renault jechał Sergio Perez. Bottas z kolei awansował na szesnastą lokatę. Świetny popis dali kierowcy Toro Rosso, którzy walczyli o pozycję na 18 okrążeniu. Bratobójczy pojedynek na szczęście nie zakończył się kraksą.

Walka o zwycięstwo toczyła się głównie między Hamiltonem a Verstappenem. Trzeci, Charles Leclerc na 49 okrążeniu miał 20 sekund straty do Hamiltona jadącego na P2. Na 18 okrążeń przed metą z udziału w wyścigu wycofał się Romain Grosjean.

Hamilton w ekspresowym tempie odrobił stratę do Verstappena. Max z każdym kolejnym kółkiem tracił coraz bardziej ze względu na zużyte opony. Hamilton wyprzedził Maxa na 3 okrążenia przed metą i odebrał mu zwycięstwo w GP Węgier. Verstappen na 2 okrążenia przed metą musiał zjechać do alei na wymianę opon, bo nie byłby w stanie dojechać do mety. Max utrzymał P2.

Wyścig wygrał Hamilton, drugi był Verstappen, trzeci Sebastian Vettel. Tuż za podium uplasował się Charles Leclerc.

Żródło: f1zone.pl


Inne lata:


86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Wyniki z
Z powrotem na poczštek strony